Kategorie

Bezpieczne płatności online

Kurier od 12 zł netto Pobranie 18 zł netto

 

Polecamy

Sygnalizator akustyczny SA-K5 BIAŁY
netto: 89,00 zł
(brutto: 109,47 zł)

Sygnalizator akustyczny SA-K5 BIAŁY

186
Producent: W2
Dostępność:
Jest
szt.
Cena brutto: 109,47 zł 89,00 zł

Przeznaczenie :

Sygnalizator przeznaczony jest do sygnalizacji akustycznej w wewnętrznych systemach sygnalizacji pożaru. Sygnalizator SA-K5 przeznaczony jest do instalacji w pomieszczeniach zamkniętych.

Dane techniczne :

Napięcie zasilania 16 - 32,5VDC
Pobór prądu w stanie spoczynku 0mA
Pobór prądu w stanie działania <65mA
Natężenie dźwięku z odległości 1m >100dB
Szczelność obudowy IP 21C
Wymiary Ø 115 x 62 mmOpis konstrukcji :

Sygnalizator składa się z dwóch części, z których pierwsza jest właściwym sygnalizatorem w obudowie wykonanej z tworzywa niepalnego ABS. Zawiera ona wyprowadzenia do podłączenia napięcia zasilania i piny umożliwiające wybranie rodzaju dźwięku. Sygnalizator posiada możliwość wyboru jednego z czterech sygnałów akustycznych. Jako źródło dźwięku zastosowano przetwornik piezoceramiczny. Poprzez zastosowanie wyłącznika sygnału dźwiękowego WSD-1 istnieje możliwość wyłączenia sygnału dźwiękowego. Druga część - gniazdo jest elementem mocującym sygnalizator do sufitu lub ściany przy pomocy dwóch wkrętów i kołków rozporowych lub poprzez puszkę PIP-1A.

Otwieranie :
W celu otwarcia sygnalizatora należy: trzymając podstawę dokonać obrotu kloszem sygnalizatora w lewo, następnie rozsunąć klosz i podstawę.
Zamykanie :
W celu zamknięcia sygnalizatora należy dopasować do siebie wypusty oznaczone czarnym kolorem, następnie złożyć sygnalizator oraz dokonać obrotu w kierunku zaznaczonym strzałką (kolejność na rysunku 3).

Zakres zastosowania : Sygnalizatory SA-K5 stosowane są w systemach sygnalizacji pożaru, jak również mogą służyć do innych celów zgodnie z poniżej podanymi możliwościami sygnałów, np. sygnał techniczny służący do alarmowania o złym stanie urządzenia.

Zwora w położeniu : Schemat połączeń sygnalizatora SA-K5 (rys.4)

A - Sygnał karetki pogotowia
P - Sygnał policji
S - Sygnał straży pożarnej
M - Sygnał techniczny

Gwarancja : 12 miesięcy

Uwaga : Sygnalizator SA-K5 montowany jest poprzez puszkę instalacyjną PIP-1A - Orzeczenie CNBOP Nr 878/BA/02 oraz Rekomendacja Techniczna CNBOP Nr RT CNBOP-0015/2008.

Dodatkowe : Sygnalizator do systemów sygnalizacji pożaru posiada Certyfikat Zgodności EC Nr 1438/CPD/0010 oraz Świadectwo Dopuszczenia Nr 0414/2008 wydane przez CNBOP.